ASYAM’DA YENİ DÖNEM

ASYAM’da Yeni Dönem

Arnavutköy Belediyesi’nin önemli bir sosyal yardımlaşma projesi olan ASYAM, maddi durumu iyi olmayan vatandaşların yanında olmaya devem ediyor.

Arnavutköy Belediyesi tarafından hizmete geçirilen Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Merkezi (ASYAM); açılışı gerçekleştirildiği günden bu yana, ihtiyaç sahibi yüzlerce vatandaşın yanında olarak, parasız alış-veriş imkânı sağlamaya devam ediyor.

Arnavutköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün her yıl düzenli olarak yaptığı çalışmalar sonucunda belirlenen; yaşlı, engelli, dul ve eşi cezaevinde olan ihtiyaç sahibi vatandaşların, gıda ihtiyaçlarını giderebilmeleri için, belirli aralıklarla dolumu yapılan ASYAM kart veriliyor. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar paranın geçmediği ASYAM markette alış veriş yapabiliyorlar.

Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yaptığı son çalışmalarla ASYAM Kart sahibi yüzlerce Arnavutköylü, ikamet ettikleri mahallere göre belirlenerek; Sosyal Marketten alış veriş yapmaları kolaylaştırıldı.  Belirlenen mahalle gurupları içerisinde yer alan vatandaşlar; kendilerine belirlenen haftada gelerek, ASYAM kart limitleri doğrultusunda 1 hafta boyunca alış veriş yapabilecekler. ASYAM kart sahibi vatandaşlar; ücretsiz olarak doluma yapılan kartlarla, ASYAM Marketten istedikleri ürünleri alabilecekler.

ASYAM MAHALLE   DAĞILIM LİSTESİ 
   
MAHALLE ADI ALIŞ-VERİŞ   YAPILACAK HAFTA 
ATATÜRK 1.HAFTA
YUNUS EMRE 1.HAFTA
İSTİKLAL 1.HAFTA
BOLLUCA 1.HAFTA
HİCRET 1.HAFTA
MAVİGÖL 1.HAFTA
İSLAMBEY 2.HAFTA
YAVUZ SELİM 2.HAFTA
İMRAHOR 2.HAFTA
NENEHATUN 2.HAFTA
ANADOLU  2.HAFTA
MERKEZ   ARNAVUTKÖY 3.HAFTA
MUSTAFA KEMAL   PAŞA 3.HAFTA
HARAÇÇI 3.HAFTA
KARLIBAYIR 3.HAFTA
HADIMKÖY 3.HAFTA
HASTANE  3.HAFTA
ÖMERLİ   /DELİKLİKAYA 3.HAFTA
ÇİLİNGİR  3.HAFTA
DURSUNKÖY 3.HAFTA
MARAŞAL FEVZİ   ÇAKMAK 4.HAFTA
MEHMET AKİF   ERSOY 4.HAFTA
TAŞOLUK MERKEZ 4.HAFTA
ADNAN MEDRES 4.HAFTA
FATİH 4.HAFTA
YENİKÖY/DURUSU / KARABURUN 4.HAFTA
BAKLALI 4.HAFTA
TAYAKADIN 4.HAFTA
BOYALIK 4.HAFTA
14 Ocak 2014 00:00